خواص شمع

خواص درمانی رنگ شمع‌ ها

خواص درمانی رنگ شمع ها

خواص درمانی رنگ شمع ها

شمعها سمبل جشنها، عزاداریها، آرامش و معنویت هستند. اگر انرژی شمعها با انرژی افکار و آرزوهای شما آمیخته شود، می‌تواند تأثیر شگرفی بر زندگی شما بگذارد و به شما کمک کند ذهن، جسم و روح سالمی داشته باشید. شمعها همچنین حالت هیپنوتیزم و تفکری دارند. انرژی ای که شعله شمع منتشر می‌کند، نقطه کانونی خوبی برای تفکر و تعمق است. درمان به وسیله‌ی رنگ شمع به شیوه های مختلفی می‌تواند انجام شود، ازجمله مدیتیشن، ریکی، چاکرا، انرژی درمانی و تزکیه نفس. همچنین می‌توان از آن برای شفا و قدرت بخشیدن به ذهن، جسم و روح استفاده کرد.

خواص درمانی رنگ شمع ها

بهر حال از هر روشی که استفاده می‌کنید، مهمترین هدف ایجاد آکاهی و هوشیاری بیشتر است. انتخاب رنگ با اهمیت ترین نکته ای است که باید در نظر بگیرید، زیرا هنگامی که شمع می‌سوزد، بسته به رنگ آن، لرزش شعله اش متفاوت است. این لرزشها با انرژیهای شما همگرا می‌شوند و می‌توانند به آشکار شدن امیال شما و متعادل شدن مراکز و هاله های انرژی کمک کنند و شما را از انرژیهای منفی محفوظ نگه دارند. در ادامه فهرستی از رنگ شمعها و فواید درمانی آنها آمده است. توصیه می‌شود برای خاموش کردن شمع از وسیله شمع خاموش کن استفاده کنید زیرا هنگامی که با دمیدن شمع را خاموش می‌کنید انرژی شما با انرژی شعله شمع تعارض پیدا می‌کند.

رنگ سفید

نماینده تمام رنگهاست. رنگ سفید بیانگر پاکی و خلوص است. این رنگ آرامش بخش است و معنویات را تقویت می‌کند. دود حاصل از شمع سفید انرژیهای منفی را پاک می‌کند. هنگامی که شمع خاموش شود، تمام انرژیهای منفی از بین رفته اند.

رنگ سیاه

قدرتمندترین رنگ است. این رنگ، انرژیهای منفی را جذب و مختل می‌کند. شمع سیاه آرامشبخش است و از آن برای تفکر و تعمق استفاده می‌شود. اگر در کار یا روابط شخصیتان لحظات پر تنشی داشتید شمع سیاه برای آرامش بخشیدن بسیار مفید است. اگر شمع سیاه در کنار شمع سفید بسوزد قدرت بیشتری پیدا می‌کند. فقط توجه داشته باشید که شمع سیاه می‌تواند باعث افسردگی شود. شما می‌توانید با استفاده از شمع زرد در کنار شمع سیاه، این حالت را خنثی کنید.

رنگ قرمز

باعث ایجاد قدرت، عشق، اشتیاق و علاقه شدید و تقویت تمایلات جنسی می‌شود. شمع قرمز شفا بخش است، روح و روان را تقویت می‌کند و به موفقیت و دستیابی به آرزوها کمک می‌کند و بر چاکرای ریشه یا پایه ستون فقرات تأثیر می‌گذارد. به طوری که روی کم خونی و فقر غذایی اثر خوبی دارد و ارتعاشات تقویت کننده و درمان کننده دارد.

رنگ زرد

باعث افزایش ارتباطات و مراودات و تقویت تفکر و یادگیری می‌شود. شمع زرد قدرت شفابخشی دارد، حافظه را بهبود می‌بخشد، باعث تحریک ذهن می‌شود،شادی را افزایش می‌دهد و انرژیهای منفی را دور می‌ریزد و بر چاکرای شبکه عصبی زیر معده تأثیر می‌گذارد. رنگ زرد تأثیر مثبتی روی کبد، طحال، کیسه صفرا و اعصاب دارد و قدرت درمانی برای بیماری مرض قند و یبوست دارد و کنترل کننده چاقی است.

رنگ سبز

شفابخش است، باعث رشد، جذب پول و خوشبختی می‌شود و آرامشبخش است. شمع سبز بر چاکرای قلب تأثیر می‌گذارد. که مربوط به احساس عشق و ارتباط با دیگران است و بر قلب، قفسه سینه، ششها و گردش خون تأثیر بسیار خوبی دارد.

رنگ نارنجی

نمایانگر دوستی، موفقیت، اشتیاق، جاذبه، سرزندگی و خلاقیت است. شمع نارنجی اعصاب را تسکین می‌دهد. باعث بهبود معاملات کاری می‌شود. این رنگ بر چاکرای خاجی تأثیر خوبی دارد، به این ترتیب که قدرت ارتباطی، دفع خشم و کنترل بر خویشتن را متعادل می‌کند و مسائل مربوط به هضم غذا و گردش خون را منظم می‌سازد.

رنگ آبی

نشانه‌ی بخشش، شفا(مخصوصاً در کودکان)، تفکر، آرامش و تمرکز است. رنگ آبی مشکلات روحی را بهبود می‌بخشد. این رنگ مربوط به چاکرای گلو یا حلق است و روی بیماریهای گرفتگی گلو و ناراحتیهای عصبی تأثیر مثبت دارد.

رنگ سوسنی

موجب شفا و ایجاد آرامش می‌شود. این رنگ اتفاقات بد گذشته را پاک می‌کند و به تعبیر رویاها کمک می‌کند.

رنگ بنفش

انرژیهای منفی را از بین می‌برد، بر مشکلات و موانع غلبه می‌کند، هوشیاری ذهن را افزایش می‌دهد و به ارتباط با معنویات کمک می‌کند.

رنگ صورتی

بیانگر عشق، مهربانی، شادی، لذت جنسی، جذب معشوق و بخشش و گذشت است.

رنگ نیلی سیر

به تقویت معنویت و بصیرت کمک می‌کند، تواناییهای ذهنی را افزایش می‌دهد و وضعیت روحی را بهبود می‌بخشد. شمع نیلی سیر هنگامی که با شمع نقره‌ای بسوزد، به ارتباط با دنیای دیگر کمک می‌کند.این رنگ بر چاکرای پیشانی تأثیر می‌گذارد. برای آرامش و درمان بیماریهای ذهنی مفید است. آگاهی را بالا می‌برد و برای زنده کردن خاطرات فراموش شده نیز سودمند می‌باشد.

رنگ هلویی

بیانگر تعادل، حقیقت، دوباره جوان شدن، مهربانی و همدردی است و برای دستیابی به آرزوها مفید است.

سرخابی

رنگی جادویی است که باعث بالا رفتن سطح آگاهی روحی و بهبود وضعیت روحی می‌شود و به ایجاد تغییرات کمک می‌کند. این رنگ بر چاکرای بالای جمجمه تأثیر می‌گذارد. برای بیماریهای ذهنی مناسب است و خواب را تنظیم می‌کند.

رنگ نقره‌ای

بیانگر ثبات، آرامش، افکار روشن و پایداری است. این رنگ به رشد تواناییهای ذهنی کمک می‌کند و بدی و شر را دور می‌کند. این رنگ تفکر و تعمق را تسهیل می‌کند و انرژیهای منفی را خنثی می‌کند. رنگ نقره‌ای بر چاکرای بالای سر تأثیر می‌گذارد.

رنگ طلایی

نشانه‌ی وحدت و یگانگی، خوشبختی، شانس و ادراک عمیق است.

رنگ قهوه‌ای

شگون بد را از بین می‌برد، موجب موفقیت مالی می‌شود و بیشتر با جهان مادی در ارتباط است.

رنگ فیروزه‌ای

برای تفکر و تعمق، خلاقیت، خود آگاهی، شفای کامل و آرامش مفید است.

شکل قرارگیری شمعها

شما می توانید در یک زمان از بیش از یک شمع استفاده کنید. همیشه شمعها را در جهت عقربه‌های ساعت بچینید تا جریان انرژی پیوسته و بی وقفه باشد. هر کدام از روشهای قرارگیری، نتیجه‌ی خاصی در پی دارد. در زیر فهرستی از نحوه قرارگیری شمعها و تأثیر هر کدام آمده است.

مثلثی: برای غلبه بر تعارضات درونی، افزایش خلاقیت و خوشبختی

چهارگوش: برای تثبیت و استقرار، کمک به افزایش رحم و شفقت، عشق حقیقی و بی قید و شرط و رفتار بی‌طرفانه

دایره‌ای: محافظت کامل، حاکی از چرخه‌ی زندگی، وحدت، نامحدودی و دوستی عمیق

صلیبی: تنظیم و متعادل کردن انرژیهای چاکرا

لوزی: مفید برای تفکر و تعمق، هماهنگی در خانواده و آشکار کردن تمام امیال و خواسته ها

ستاره‌ای: برای بالا بردن سطح آگاهی روحی

شش گوش: برای محافظت، شفا و ایجاد تعادل

هفت گوش: برای شفا، حفاظت از خود، به وجود آوردن هماهنگی و خوش‌بینی

ترجمه: منیژه پورتقی

سایت شمع سازی اچ ان بی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *