مشکلات شمع سازی

راهنمای مشکلات شمع سازی-بخش دوم

راهنمای مشکلات شمع سازی

با ادامه مشکلات و راهنمای شمع سازی در خدمات شما عزیزان هستیم. جهت مطالعه بخش اول کلیک کنید.

  • خطوط سفید مدور در پارافین یا موم

خطوط سفید که به آنها “خطوط پرش” نیز گفته می شود ، می تواند به دلیل بیش از حد سرد بودن ظرف و یا ریختن موم خیلی سرد باشد. راه حل های این مشکل عبارتند از: گرم کردن ظروف قبل از ریختن پارافین یا ریختن موم در دمای بالاتر.

  • نقاط یا لکه های مرطوب در موم

لکه های خاکی رنگ و خیس ناشی از عدم چسبیدن موم به شیشه در مکان های خاص است که به ظاهرا مانند لکه خیس است. برای جلوگیری از لکه های مرطوب لازم است اطمینان حاصل کنید که شیشه های شما قبل از استفاده کاملا تمیز شده است ، قبل از ریختن پارافین  لیوان ها را گرم کنید ، سعی کنید درجه حرارت ریختن موم را کاهش دهید تا مانع از چسبیدن آن به شیشه نشوید ، سعی کنید از مواد افزودنی مانند موم کلزا برای نرم شدن موم استفاده کنید و همچنین بعنوان یک راه حل از یک هیتر برای گرم کردن قسمت خارجی لیوان ها استفاده کنید و از لکه های مرطوب خلاص شوید.

نقاط یا لکه مرطوب در شمع


  • ترک های ناهموار در سطح پارافین

ترک و تغییر بافت شمع ها به دلیل خنک شدن سریع موم ایجاد می شود ، معمولاً به این دلیل که شمع در یخچال یا فریزر  یا در محیط خیلی سرد خنک شده است. برای جلوگیری از ترک خوردگی موم را بعد از ریختن در دمای اتاق یا در آب گرم ۳۰ درجه سانتیگراد خنک کنید . راه حل رفع این مشل استفاده از یک هیتر است سطح خارجی لیوان ها را دوباره گرم کنید و از ترک ها خلاص شوید.

ترک در سطح شمع


ادامه در بخش سوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *